Blog

6.03.2016
1.6 Mp Fisheye IP Kamera

 

2016 yılında Güvenlik Sektörü adına en çok yaygınlaşması beklenen ürünlerin Fisheye (Balık gözü) kameralar olduğu söylenebilir. Özellikle iç mekan görüntü alımlarında çok başarılı sonuçlar alabileceğiniz Fisheye kameralar işlevselliğiyle ön plana çıkıyor. En büyük avantajlarından birinin iç ortamda kullanacağınız kamera sayısını düşürmesi olduğu söylenebilir. Standart bir oda ortamını kayıpsız görebilmek için normal bir dome kameradan en az iki adet kullanılması gerekir ama balık gözü kameralar Panaromik görüntü özelliği ile ortamın merkezine montaj edilerek geniş açılı her yeri gösteren bir görüntü elde etmenizi sağlar.       

 

IP kameraların yaygınlaşması ile gelişen kamera yazılımları, Fisheye kameralara daha da işlevsellik kattı. SP-PTC3020 kameralar sayesinde, kayıt cihazı üzerinden veya kamera arayüzünden ekranı 4’e bölerek, ister panaromik olarak ister ortamın belirli bölümlerini kayıt ettirebilirsiniz. Bizce en önemli göze çarpan geliştirilmiş özelliği ise, Mobil üzerinden dokunmatik izleme yapıp ortama ait her yeri gezebilmenize imkan sağlamasıdır ( D-warp özelliği ). Bu mobil uygulama sayesinde hızlı ve kaliteli bir şekilde ofisinizi,evinizi, iş yerinizi canlı olarak izleyebilir ve geçmiş kayıtlara da ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Kameranın diğer bir özelliği ise gece görüşü için kullandığı Led teknolojisidir. IR LED sayısı az olmasına rağmen başarılı bir gece görüşü bulunmaktadır. Bunun nedeni High Power Led türünü kullanması olarak gösterilebilir.

 

3 yönlü montaj özelliği sayesinde ise sadece tavan montajı değil, duvara paralel veya tabana da montajı yapılabilir. Kameranın Aptina 2 Mp sensörü sayesinde yaklaşık 40-50 metrekarelik bir alanda çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aptina kalitesini, gündüz görüntüsünde renklerdeki canlılıkta farkedeceksiniz.

 

 

Kullanım alanlarının genişliği ve panaromik görüntünün mükemmelliği karşısında sizin de etkileneceğinizi garanti ederiz.